do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 19.05.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Tarcza 3.0 "odwiesza" zawieszone terminy w sprawach podatkowych

Podatnicy, którzy skorzystali z zawieszenia terminów postępowań i nie dokonali czynności muszą teraz uważać, aby termin na ich wykonanie nie minął. Przepisy tarczy 3.0 odwiesiły terminy postępowań od 24 maja br. Nie zmieniono tylko przepisów, które wydłużały o co najmniej 3 miesiące termin na wydanie interpretacji indywidualnej.

15 maja br. zostały opublikowane w Dz.U. poz. 875 przepisy tarczy 3.0 t.j. ustawy z 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Ustawa ta obowiązuje od 16 maja br., z nielicznymi wyjątkami i uchyla przepisy(art. 15zzr i 15zzs ustawy o COVID), które wprowadziła tarcza 1.0 dotyczące zawieszenia terminów postępowań.

W związku z tym terminy w postępowaniach wymienionych w art. 15zzr i art.15zzs ustawy o COVID, których bieg nie rozpoczął się, rozpoczynają bieg po upływie 7dni od dnia wejścia przepisów tarczy 3.0. Co oznacza, że rozpoczynają bieg od 24 maja br.

Natomiast terminy postępowań których bieg uległ zawieszeniu ulegają podstawie wymienionych przepisów ustawy o COVID biegną dalej po upływie 7dni od dnia wejścia wżycie niniejszej ustawy, czyli również od 24 maja br.

Przedsiębiorca i pracodawca w kryzysie – komplet e-booków

Komplet poradników w których kompleksowo omawiamy rozwiązania antykryzysowe dla przedsiębiorców i pracodawców wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. W publikacjach przedstawiamy m.in.: udogodnienia w płatnościach podatków, instrumenty pomocowe służące poprawie płynności finansowej przedsiębiorców a także praktyczne wskazówki i omówienie podstawowych instytucji i narzędzi prawa pracy – takich jak przestój, zwolnienia grupowe lub zmiana warunków wynagradzania, które mogą być wykorzystywane przez pracodawców. W poradnikach opisujemy instrumenty

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK