do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 07.04.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Dłuższy termin na złożenie ZAW-NR

W okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii podatnicy, którzy wbrew obowiązkowi wynikającemu z art. 14 ust. 2i pkt 2 lub art. 22p ust. 4 updof i art. 12 ust. 4j pkt 2 lub art. 15d ust. 4 updop dokonali zapłaty na rachunek bankowy inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu na białej liście podatników VAT mają na złożenie formularza ZAW-NR więcej czasu.

Mogą to zrobić nie jak dotychczas w terminie 3 dni od dnia zlecenia przelewu, ale w terminie 14 dni. Dzięki wprowadzonej regulacji większa ilość podatników uniknie konieczności wyłączenia z kosztów nieprawidłowo uregulowanych wydatków.

To w jakim okresie w Polsce panuje stan epidemii wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia z 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz. 491). Wynika z niego, że stan epidemii w Polsce obowiązuje od 20 marca 2020 r. do odwołania.

Podstawa prawna:

  • art. 15zzn ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych - Dz. U. z 2020 r. poz. 374; ost. zm Dz. U. z 2020 r. poz. 568

Oprac. Katarzyna Wojciechowska

Przedsiębiorca i pracodawca w kryzysie – komplet e-booków

Komplet poradników w których kompleksowo omawiamy rozwiązania antykryzysowe dla przedsiębiorców i pracodawców wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. W publikacjach przedstawiamy m.in.: udogodnienia w płatnościach podatków, instrumenty pomocowe służące poprawie płynności finansowej przedsiębiorców a także praktyczne wskazówki i omówienie podstawowych instytucji i narzędzi prawa pracy – takich jak przestój, zwolnienia grupowe lub zmiana warunków wynagradzania, które mogą być wykorzystywane przez pracodawców. W poradnikach opisujemy instrumenty

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK