do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 06.04.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowe terminy przekazywania informacji MDR

Ministerstwo Finansów informuje o zmianach dotyczących przekazywania schematów podatkowych MDR Zmiany dotyczą m.in. przesyłania informacji MDR-1, MDR-3 i MDR-4 oraz zawiadomienia MDR-2. Odnoszą się zarówno do raportowania schematów podatkowych krajowych, jak i transgranicznych. Jest to kolejne rozwiązanie MF, które składa się na Tarczę Antykryzysową i zostało wprowadzone nowelizacją specustawy.

Tarcza Antykryzysowa to kompleksowy pakiet działań, który ma przeciwdziałać skutkom epidemii koronawirusa. Na ten pakiet składa się wiele rozwiązań przygotowanych przez Ministerstwo Finansów, zawartych m.in. w ustawie o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (specustawa).

Rozwiązania dot. MDR

Wszystkie terminy, określone w dziale III, rozdziale 11a Ordynacji podatkowej, nie rozpoczynają się, natomiast rozpoczęte - zostają zawieszone od 31 marca 2020 r. do odwołania stanu zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii koronawirusa, jednak nie dłużej niż do 30 czerwca 2020 r.

Dotyczy to w szczególności terminów na przekazanie informacji o schemacie podatkowym (MDR-1), informacji korzystającego o schemacie podatkowym (MDR-3) i kwartalnej informacji o udostępnieniu schematu podatkowego standaryzowanego (MDR-4), a także zawiadomienia dotyczącego schematu podatkowego na podstawie art. 86b § 6 oraz art. 86d § 3 i 5 Ordynacji podatkowej (MDR-2).

Zasady te odnoszą się zarówno do schematów podatkowych transgranicznych, jak i innych niż transgraniczne (tzw. schematów podatkowych krajowych).

Źródło: Ministerstwo Finansów

Przedsiębiorca i pracodawca w kryzysie – komplet e-booków

Komplet poradników w których kompleksowo omawiamy rozwiązania antykryzysowe dla przedsiębiorców i pracodawców wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. W publikacjach przedstawiamy m.in.: udogodnienia w płatnościach podatków, instrumenty pomocowe służące poprawie płynności finansowej przedsiębiorców a także praktyczne wskazówki i omówienie podstawowych instytucji i narzędzi prawa pracy – takich jak przestój, zwolnienia grupowe lub zmiana warunków wynagradzania, które mogą być wykorzystywane przez pracodawców. W poradnikach opisujemy instrumenty

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK