do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 24.02.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Zaniechanie poboru PIT

Ministerstwo Finansów planuje zarządzenie zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych m.in. od umorzonych osobom fizycznym kwot wierzytelności z tytułu kredytów zaciągniętych na własne cele mieszkaniowe i zabezpieczonych hipotecznie, udzielonych przed dniem 15 stycznia 2015 r.

Jednocześnie zaniechany ma być pobór podatku dochodowego od osób prawnych, od podmiotów, których działalność podlega nadzorowi państwowego organu nadzoru nad rynkiem finansowym, uprawnionych do udzielania kredytów (pożyczek). Zaniechanie dotyczy dochodów odpowiadających równowartości umorzonych wierzytelności z tytułu kredytów, od tej części kapitału, od której następuje opisane wcześniej zaniechanie poboru podatku dochodowego od osób fizycznych.

Planowane zaniechanie, mają zastosowanie do dochodów (przychodów) uzyskanych od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2021 r.

Projekt rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego od niektórych dochodów (przychodów) związanych z kredytem hipotecznym udzielonym na cele mieszkaniowe projekt z 29 stycznia 2020; numer z wykazu prac legislacyjnych 122

Oprac. Sławomir Biliński

PODATKI 2020 - pakiet STANDARD

Komplet wyjątkowych publikacji dotyczący wszystkich zmian w podatkach w 2020 r. Na pakiet składa się osiem książek prezentujących całościową informację prawną na temat podatków w 2020 r. oraz rozliczenia PIT za 2019 r.

Kup już za: 238.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK