do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 28.01.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Krajowy Standard Usług Pokrewnych 4401PL

Krajowa Rada Biegłych Rewidentów (dalej „KRBR”) przyjęła Krajowy Standard Usług Pokrewnych 4401PL „Uzgodnione procedury wykonywane w związku z transakcjami papierami wartościowymi wymagającymi sporządzenia prospektu”. Nowy Standard określa wymogi dotyczące świadczenia usług przeprowadzania procedur należytej staranności (due dilligence) w zakresie kondycji ekonomiczno-finansowej i wydawania listów poświadczających (comfort letters), wykonywanych w związku z prospektem emisyjnym badanej jednostki.

Długo wyczekiwany Standard dotyczy usług kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania rynku kapitałowego. Jednostki zainteresowania publicznego (dalej "JZP") i banki oferujące mogą dzięki niemu korzystać ze wsparcia biegłego rewidenta w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne do zapewnienia, że przy pozyskaniu kapitału dochowano należytej staranności. Z kolei biegli rewidenci, którzy zastosują się do postanowień Standardu, nie złamią zasad niezależności wymaganych przez ustawę o biegłych rewidentach…, co oznacza możliwość kontynuacji świadczenia usług badania dla JZP. Standard ma jednak uniwersalny charakter i ma także zastosowanie do usług wykonywanych na rzecz jednostek niebędących JZP.

Usługami, do których Standard ma zastosowanie, są usługi:

a) przeprowadzania procedur należytej staranności (due dilligence) w zakresie kondycji ekonomiczno-finansowej jednostki,

b) wydawania listów poświadczających

- wykonywane w związku z prospektem emisyjnym jednostki w rozumieniu Standardu, polegające na przeprowadzaniu uzgodnionych procedur.

Standard ma zastosowanie do usług rozpoczętych po 31 grudnia 2019 r., z możliwością jego wcześniejszego stosowania.

Czytaj więcej w artykule: "Krajowy Standard Usług Pokrewnych 4401PL" >>

Przedsiębiorca i pracodawca w kryzysie – komplet e-booków

Komplet poradników w których kompleksowo omawiamy rozwiązania antykryzysowe dla przedsiębiorców i pracodawców wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. W publikacjach przedstawiamy m.in.: udogodnienia w płatnościach podatków, instrumenty pomocowe służące poprawie płynności finansowej przedsiębiorców a także praktyczne wskazówki i omówienie podstawowych instytucji i narzędzi prawa pracy – takich jak przestój, zwolnienia grupowe lub zmiana warunków wynagradzania, które mogą być wykorzystywane przez pracodawców. W poradnikach opisujemy instrumenty

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK