do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 16.01.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Wypłaty czternastej emerytury jesienią 2021 r.

Projekt ws. czternastej emerytury niebawem stanie na rządzie; wypłaty planowane są na jesień 2021 r. - poinformowała szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

"Projekt dotyczący czternastej emerytury jest szykowany; jest na warsztacie ministerstwa rodziny, pracy i polityki społecznej. Zgłosiliśmy już ten projekt do prac rządu. (…) Pewne swoje uwagi naniosło Centrum Analiz Strategicznych. Będziemy dopracowywać. Myślę, że już niebawem na rządzie ten projekt stanie" – poinformowała Maląg.

Wyjaśniła, że w przypadku czternastej emerytury planowany jest próg dochodowy na poziomie 2900 zł. Zastrzegła, że szczegóły zostaną podane, gdy projekt zostanie przyjęty przez rząd.

Przekazała, że plany zakładają, iż tzw. czternasta emerytura zostanie wypłacona w listopadzie 2021 r.

Dopytywana o próg dochodowy, Maląg wyjaśniła, że każdy, kto otrzymuje świadczenie do określonej kwoty, otrzyma "czternastkę", zaś powyżej tej kwoty będzie obowiązywała zasada "złotówka za złotówkę".

Zapewniła, że budżet na ten cel został zabezpieczony w prognozie długofalowej. "To będzie kosztowało państwo ok. 10 mld zł" – podała.

Źródło: PAP

Prawo pracy i ZUS 2020 - pakiet STANDARD

Pakiet poradników kompleksowo omawiający zmiany w przepisach prawa pracy regulujących tematykę zatrudnienia w 2020 r. oraz najbardziej popularnych form zatrudnienia cywilnoprawnego . Omawia m.in. problematykę rozliczania czasu pracy w tym roku kalendarzowym, z uwzględnieniem kwestii ograniczeń handlu w niedzielę. Wyczerpująco wskazuje zmiany dotyczące wynagradzania pracowników, nie zapominając przy tym o aspektach podatkowych i ubezpieczeniowych płac.

Kup już za: 49.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK