do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 03.12.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowy wzór informacji CIT/NZI

Od 13 listopada 2019 r. obowiązuje nowy wzór informacji CIT/NZI (wersja 2) o wysokości wartości rynkowej składnika majątku określonej w państwie członkowskim UE do celów opodatkowania podatkiem równoważnym do podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków.

Informację według nowego wzoru należy stosować do dochodów osiągniętych od 1 stycznia 2019 r. Informacje złożone na poprzednio obowiązującym wzorze przed 13 listopada 2019 r., uznaje się za prawidłowe.

Formularz CIT/NZI został dostosowany do wzorów zeznań podatkowych CIT-8 i CIT-8AB oraz umożliwia podatnikom wykonanie obowiązków podatkowych wynikających z przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Rozporządzenie Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z 5 listopada 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów deklaracji o wysokości dochodu z niezrealizowanych zysków i informacji o wysokości wartości rynkowej składnika majątku określonej w państwie członkowskim Unii Europejskiej do celów opodatkowania podatkiem równoważnym do podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków, obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych - Dz.U. z 2019 r. poz. 2186

Oprac. Ewa Sławińska

PODATKI 2020 - pakiet STANDARD

Komplet wyjątkowych publikacji dotyczący wszystkich zmian w podatkach w 2020 r. Na pakiet składa się osiem książek prezentujących całościową informację prawną na temat podatków w 2020 r. oraz rozliczenia PIT za 2019 r.

Kup już za: 238.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK