do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 21.10.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Rewolucja w doręczeniach

Od 7 listopada 2019 r. zacznie obowiązywać nowelizacja przepisów kodeksu postępowania cywilnego, która wprowadza duże zmiany w procedurze cywilnej. M.in. przewiduje rozwiązanie, które z założenia ma ułatwić prowadzenie postępowania w sytuacji, gdy występują problemy z doręczaniem pism do pozwanego.

Otóż, gdy nie jest możliwe zastosowanie któregokolwiek z przepisów formułujących fikcję skutecznego doręczenia (dla indywidualnych przedsiębiorców na adres z CEIDG lub spółek na adres z KRS) i jednocześnie nie można skutecznie doręczyć pozwanemu pozwu, wówczas sąd zwróci pozew powodowi. Powód może wówczas zwrócić się do komornika o dokonanie urzędowego doręczenia pisma drugiej stronie, a sąd zawiesi postępowanie dopiero wtedy, gdy takie doręczenie - dokonane za pośrednictwem komornika - nie będzie skuteczne.

Doręczenie zrealizowane przez komornika ma obecnie skuteczność doręczenia sądowego.

Czytaj więcej w artykule: "Zmiany w procedurze cywilnej oraz opłatach sądowych - skutki dla przedsiębiorców" >>

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK