do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 18.10.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Objaśnienia MF do stosowania wyższych kosztów i niższego PIT

Resort finansów opublikował objaśnienia dotyczące stosowania w 2019 r. podwyższonych kwotowych kosztów uzyskania przychodów i obniżonej stawki podatkowej do dochodów opodatkowanych według skali podatkowej.

Objaśnienia dotyczą stosowania przepisów przejściowych zawartych w ustawie z dnia 30 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1835).

Zryczałtowane (kwotowe) koszty uzyskania przychodów określone w art. 22 ust. 2 ustawy PIT zostały podwyższone ponad dwukrotnie. Natomiast o 1 punkt procentowy została obniżona najniższa stawka zawarta w skali podatkowej określona w art. 27 ustawy PIT (z 18% na 17%).

Ponieważ ustawa weszła w życie z dniem 1 października, tj. w trakcie roku podatkowego, zatem niezbędne stało się przygotowanie praktycznych wyjaśnień dotyczących jej zastosowania w okresie przejściowym, tj. w roku bieżącym przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy od października do grudnia 2019 r. oraz przy rozliczeniu podatku dochodowego za 2019 r.

Zobacz: "Objaśnienia podatkowe dotyczące stosowania w 2019 r. podwyższonych kwotowych kosztów uzyskania przychodów i obniżonej stawki podatkowej do dochodów opodatkowanych według skali podatkowej" >>

PODATKI 2020 - Komplet

Komplet wyjątkowych publikacji dotyczący wszystkich zmian w podatkach w 2020 r. Na pakiet składa się osiem książek prezentujących całościową informację prawną na temat podatków w 2020 r. oraz rozliczenia PIT za 2019 r.

Kup już za: 238.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK