do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.09.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Zmiany w CIT będą sprzyjać inwestycjom

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy zaproponowano kilka rozwiązań, które mają pomóc przedsiębiorcom, m.in. niższą stawkę CIT dla firm, które szybko się rozwijają, czy zmniejszenie CIT dla firm, które zyski przeznaczają na inwestycje.

Niższa stawka CIT dla firm, które rosną szybciej niż cała gospodarka, będzie sprzyjała wzrostowi produktywności, ponieważ zasoby kapitału i pracy będą się przemieszczały do najbardziej efektywnych przedsiębiorstw. Dodatkowo będzie zachęcała do ujawniania dochodów. Jest to rozwiązanie niekonwencjonalne, ale znacznie korzystniejsze niż obniżona obecnie stawka CIT dla najmniejszych przedsiębiorstw. Premiować należy efektywność, a nie wielkość firmy.

Zniesienie opodatkowania tej części zysku spółki, która pozostaje w firmie i opodatkowanie jedynie tej części zysku, która jest przekazywana inwestorom ułatwi akumulację kapitału i finansowanie rozwoju polskich przedsiębiorstw. To rozwiązanie sprawdziło się w Estonii.

Ograniczenie podatku od nieruchomości do samych budowli i zwolnienie z tego podatku urządzeń, obniży koszty i ułatwi realizacje inwestycji.

Polską gospodarkę cechuje bardzo niski poziom inwestycji. Zgłoszone propozycje będą sprzyjać zarówno zwiększeniu inwestycji, jak i ich efektywności, a tym samym modernizacji i wzrostowi gospodarczemu.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

INFORLEX Księgowość i KadryKompleksowa baza wiedzy adresowana do księgowych, kadrowych z rynku firm oraz biur rachunkowych.

Zawiera:
ujednolicone akty prawne, porady i artykuły publikowane w czasopismach INFOR PL, profesjonalne doradztwo ekspertów, zaawansowane narzędzia i funkcjonalności

Kup już za: 425.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK