do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 14.08.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Coraz więcej chętnych do doradztwa podatkowego

Coraz szybciej rośnie liczba nowych doradców podatkowych w Polsce. Tylko w pierwszej połowie tego roku, prawo do wykonywania zawodu doradcy uzyskało więcej osób niż w całym 2018 roku. Do Krajowej Izby Doradców Podatkowych w lipcu dołączyło kolejnych 38 osób.

- To wyraz coraz większego zainteresowania biznesu usługami doradztwa podatkowego. Już nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale również małe i średnie firmy coraz częściej potrzebują profesjonalnego doradztwa podatkowego. Wynika to z troski o bezpieczeństwo prowadzonego biznesu – ocenia prof. Adam Mariański, przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

Doradcą podatkowym w Polsce może zostać każda niekarana osoba, która posiada wykształcenie wyższe i pomyślnie zda dwuetapowy egzamin organizowany kilka razy do roku przez Ministerstwo Finansów. Pytania są wymagające, aby zdać obie części egzaminu należy wykazać się wyjątkową wiedzą nie tylko z zakresu prawa podatkowego i rachunkowości, ale również przepisów prawa międzynarodowego.

- Wysoki poziom to gwarancja jakości świadczonych później usług. Doradztwo podatkowe to duża odpowiedzialność, ten zawód wymaga nieustannego kształcenia i doskonalenia swoich umiejętności– mówi Mariański.

W warszawskiej siedzibie Krajowej Izby Doradców Podatkowych ślubowanie złożyło w lipcu 38 nowych doradców, którzy pomyślnie zdali egzamin wiosną tego roku. Wszystko wskazuje na to, że 2019 będzie rekordowy pod względem liczby nowych osób, które zdobyły uprawnienia doradcy podatkowego. Tylko w pierwszej połowie roku na listę doradców podatkowych prowadzoną przez Krajową Radę Doradców Podatkowych już zostało wpisanych 234 nowych doradców. W całym 2018 roku takich osób było 187. W całej Polsce prawo do wykonywania zawodu doradcy podatkowego ma w tej chwili 8969 osób: najwięcej uprawnionych do wykonywania tego zawodu profesjonalistów jest na Mazowszu (2595 doradców podatkowych) i w województwie Śląskim (1059 osób.) Zawód doradcy podatkowego w Polsce jest chroniony prawnie; wykonywanie doradztwa podatkowego bez uprawnień jest zagrożone karą do 50 tysięcy złotych.

Źródło: www.doradcy.krdp.pl

VAT 2019. Komentarz do zmian od 1 września 2019 r. + VAT 2019. Komentarz. Aktualne zmiany w VAT

Komplet książek zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług.
Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 stycznia i 1 maja 2019 r., a także te, które wejdą w życie 1 września 2019 r. i listopada 2019 r. Omawia również zmiany które wejdą w życie w styczniu i kwietniu 2020 r.
Szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych. Są w niej praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT.

Kup już za: 228.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK