do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.08.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Przedsiębiorco sprawdź, jak przygotować się do brexitu

Opuszczenie przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej będzie mieć olbrzymie znaczenie dla milionów Polaków. W przypadku bezumownego, tzw. twardego brexitu, Wielka Brytania będzie traktowana jako państwo trzecie. To zaś rodzi swoje konsekwencje dla wszystkich ubezpieczonych pracujących i mieszkających w Zjednoczonym Królestwie.

Skutki brexitu mogą dotknąć teoretycznie każde przedsiębiorstwo i skomplikować prowadzenie działalności. Wciąż nie wiadomo na jakich warunkach Wielka Brytania opuści UE, a scenariusz i warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE nie są jasno określone. Pozostaje więc wiele niepewności, np. jaka będzie intensywność przyszłych kontroli granicznych, czy na jakich warunkach będzie możliwe prowadzenie w Wielkiej Brytanii własnej działalności gospodarczej. Od warunków wyjścia zależy też, w jakim zakresie zostanie zachowany dostęp do rynku brytyjskiego. Obecnie, jak wynika z raportu Admiral Tax, ponad 60 proc. badanych prowadzi firmę w Wielkiej Brytanii.

Warto też pamiętać, że w przypadku bezumownego brexitu, Wielka Brytania będzie traktowana jako państwo trzecie. Dla Polaków mieszkających i pracujących w Zjednoczonym Królestwie może to oznaczać w przyszłości niższe świadczenia. Według różnych szacunków na Wyspach mieszka ok. miliona Polaków, pracuje – blisko 800 tys.

Do brexitu należy przygotować się wcześniej. Warto śledzić najnowsze informacje dotyczące warunków wyjścia. Przede wszystkim przedsiębiorcy, ale i obywatele mogą zaś już teraz sprawdzić, w jaki sposób brexit wpłynie na prowadzoną przez nich działalność oraz wybrane aspekty życia. Na stronie www.brexit.gov.pl można znaleźć przydatne informacje, a interaktywny przewodnik pomoże przygotować się do brexitu.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Biała lista podatników VAT

Publikacja zawiera komplet informacji o tzw. białej liście, czyli prowadzonym przez szefa KAS Wykazie podatników VAT, a także o konsekwencjach, jakie od 1 stycznia 2020 r. poniosą podatnicy, którzy dokonają wpłat na rachunki spoza tego Wykazu. Poradnik przystępnie omawia nowe rozwiązania prawne oraz rozstrzyga wiele kwestii praktycznych związanych z wprowadzeniem nowych regulacji. Autor udziela odpowiedzi na wiele pytań zgłoszonych przez podatników, przytacza wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, podaje liczne przykłady i zestawienia tabelaryczne.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK