do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 19.06.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Obowiązkowy wydruk dokumentów wystawianych przy zastosowaniu kasy

Podatnicy prowadzący ewidencję sprzedaży na kasach rejestrujących obowiązani są dokonywać wydruku dokumentów wystawianych przy zastosowaniu tych kasy (art. 111 ust. 3a pkt 8 ustawy o VAT).

Dla kas online zakres tego obowiązku wynika z przepisów rozporządzenia w sprawie kryteriów i warunków technicznych. Dlatego w przypadku tych kas konieczne jest drukowanie tylko niektórych dokumentów (np. raportów okresowych - zob. § 27 rozporządzenia w sprawie kryteriów i warunków technicznych). Natomiast część dokumentów drukowana jest fakultatywnie, np. raportów dobowych oraz dokumentów niefiskalnych (§ 26 i 30 rozporządzenia w sprawie kryteriów i warunków technicznych).

Dla kas z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii zakres omawianego obowiązku określa § 29 rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących. Z jego przepisów wynika, że w przypadku:

  1. kas z elektronicznym zapisem kopii konieczne jest drukowanie wszystkich wystawianych przy użyciu kasy dokumentów; obowiązek ten nie dotyczy paragonów fiskalnych i paragonów fiskalnych anulowanych, o którym mowa w § 12 rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących oraz raportów fiskalnych dobowych, które mają postać zapisu na informatycznym nośniku danych;
  2. kas z papierowym zapisem kopii konieczne jest drukowanie wszystkich wystawianych przy użyciu kasy dokumentów, a dodatkowo również ich kopii (co wynika również z art. 145a ust. 4 ustawy o VAT).

Czytaj także: "Kasy rejestrujące po zmianach od 1 maja 2019 r." >>

CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary

1 kwietnia 2020 r. nastąpią dwie rewolucyjne zmiany dla podatników. Według nowych zasad będziemy klasyfikować usługi i ustalać stawki VAT. Każdy podatnik VAT musi prawidłowo zakwalifikować usługę, stosując aktualny numer CN zamiast dotychczasowego z PKWiU 2008. Po ustaleniu numeru CN musi przyporządkować właściwą stawkę VAT, gdyż nowa klasyfikacja spowoduje również zmianę stawek VAT na wiele produktów. Książka jest jedyną publikacją na rynku, która zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów wymienionych w nowej klasyfikacji. Do każdej pozycji CN

Kup już za: 249.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK