do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 18.04.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Informacje o kwalifikacjach zawodowych w CEIDG

W związku z trwającymi konsultacjami projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych Związek Rzemiosła Polskiego, reprezentujący środowisko rzemieślników, przekazał stanowisko do wybranych propozycji regulacji objętych tym projektem do Marka Niedużaka, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

ZRP docenia wkład Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w przygotowanie zmian w ustawie o rzemiośle ukierunkowanych na poszerzenie definicji rzemiosła. Przedłożone propozycje to znaczący postęp w działaniach na rzecz umożliwienia rzemieślnikom prowadzenia działalności gospodarczej w oparciu o kolejne, dotychczas niedostępne dla nich formy prawne. Pozytywnie ocenione zostały także zmiany w CEIDG umożliwiające uwidacznianie w niej informacji na temat posiadanych przez przedsiębiorcę kwalifikacji zawodowych, w tym rzemieślniczych. Niezależnie od waloru informacyjnego, rozwiązanie to będzie także dobrą formą promocji kwalifikacji zawodowych.

Zaproponowane zmiany wytyczają ścieżkę do kolejnych etapów prac lub nowych inicjatyw legislacyjnych, które w większym stopniu otworzą rzemiosło na spółki prawa handlowego, w szczególności spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, będące drugą - po firmach osób fizycznych, najpopularniejszą formą prawną prowadzenia działalności gospodarczej. Tę opcję zapewne chętnie wybieraliby również rzemieślnicy i ich sukcesorzy, o ile zostałyby zapewnione odpowiednie ku temu ramy prawne z zachowaniem wyróżników rzemiosła, jakimi są kwalifikacje zawodowe i udział pracy własnej.

Źródło: Związek Rzemiosła Polskiego

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Przejrzysta formuła publikacji pozwala na szybkie zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w poszczególnych u

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK