do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 11.02.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Wyniki ankiety ws. zmian w przepisach o rachunkowości

Departament Rachunkowości i Rewizji Finansowej w Ministerstwie Finansów pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom i jednostkom, które wzięły udział w ankiecie poświęconej zebraniu opinii dotyczących rachunkowości.

Przeprowadzenie ankiety było częścią projektu BILANS. Celem ankiety było pozyskanie z rynku informacji na temat postrzegania prawa bilansowego (np. jego przejrzystości i trudności stosowania), a w konsekwencji poprawę jakości tego prawa.
 

Ankieta została przekazana organom administracji publicznej, kierownikom katedr rachunkowości uczelni wyższych oraz środowiskom zawodowym księgowych oraz biegłych rewidentów. Dodatkowo ankieta została udostępniona na stronie internetowej Ministerstwa Finansów w terminie 9 maja – 21 czerwca 2018 r. umożliwiło wyrażenie swojej opinii szerokiemu gronu respondentów, w tym m.in. jednostkom gospodarczym, jednostkom samorządu terytorialnego, sądom, spółdzielniom mieszkaniowym oraz osobom fizycznym zainteresowanym ta tematyką.
 

Do dnia zakończenia ankiety do Departamentu Rachunkowości i Rewizji Finansowej wpłynęło 2 919 ankiet w formie elektronicznej, z czego 693 były kompletne, 2 226 uzupełniane częściowo, oraz 23 ankiety w formie papierowej.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami ankiety (plik pdf 953 KB >>).

Ministerstwo Finansów

VAT 2019. Komentarz do zmian od 1 września 2019 r. + VAT 2019. Komentarz. Aktualne zmiany w VAT

Komplet książek zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług.
Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 stycznia i 1 maja 2019 r., a także te, które wejdą w życie 1 września 2019 r. i listopada 2019 r. Omawia również zmiany które wejdą w życie w styczniu i kwietniu 2020 r.
Szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych. Są w niej praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT.

Kup już za: 228.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK