do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 04.02.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Bez obowiązku prowadzenia kart przychodów pracowników

Zniesiony został obowiązek prowadzenia imiennych kart przychodów pracowników w przypadku wypłacania im należności ze stosunku pracy.

Od 2019 r. podatnicy opodatkowani w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych oraz kartą podatkową nie mają obowiązku prowadzenia kart przychodów pracowników.

Rezygnacja z obowiązku prowadzenia kart przychodów w żaden sposób nie wpływa na obowiązek poboru i odprowadzenia przez przedsiębiorców jako płatników zaliczki na podatek dochodowy od dokonywanych pracownikom wypłat należności ze stosunku pracy. Zmiana ta stanowi odciążenie od obowiązków, których dotychczasowe wykonywanie nie przynosiło istotnych korzyści ani przedsiębiorcy, ani fiskusowi.

PODSTAWA PRAWNA:

● art. 4 ust. 1 pkt 7, art. 52 ust. 1 i ust. 2 ustawy z 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne - j.t. Dz.U. z 2017 r. poz. 2157; ost.zm. Dz.U. z 2018 r. poz. 2246

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Przejrzysta formuła publikacji pozwala na szybkie zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w poszczególnych u

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK