do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.01.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Za święto Trzech Króli nie trzeba oddawać dodatkowego dnia wolnego

Święto Trzech Króli (6 stycznia) przypadło w tym roku w niedzielę. Pomimo tego pracodawcy nie mają obowiązku wyznaczenia pracownikom dodatkowego dnia wolnego za ten dzień.

Święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy. Obniża ono wymiar czasu pracy pracownika o 8 godzin w okresie rozliczeniowym (art. 130 Kodeksu pracy). Jednak do takiego obniżenia wymiaru czasu pracy nie dochodzi, jeżeli święto przypada w niedziele. Tak się stało w tym roku. Święto Trzech Króli przypadło w niedzielę 6 stycznia. Nie spowodowało zatem obniżenia wymiaru czasu pracy. Pracodawcy nie muszą więc oddawać pracownikom dodatkowego dnia wolnego, za święto Trzech Króli, które przypadło w 2019 r. w niedziele.

Pracodawca ma obowiązek oddać dzień wolny np. wówczas, gdy święto przypada w sobotę, a pracownicy pracują w podstawowym systemie czasu pracy od poniedziałku do piątku.

Odsłuchaj swoje aktualności >>

INFORLEX Księgowość i KadryKompleksowa baza wiedzy adresowana do księgowych, kadrowych z rynku firm oraz biur rachunkowych.

Zawiera:
ujednolicone akty prawne, porady i artykuły publikowane w czasopismach INFOR PL, profesjonalne doradztwo ekspertów, zaawansowane narzędzia i funkcjonalności

Kup już za: 425.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK