do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 08.01.2019
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Prosta spółka akcyjna w pierwszym kwartale 2020 r.

Resort przedsiębiorczości i infrastruktury chce, by przepisy o prostej spółce akcyjnej (PSA) zaczęły obowiązywać w I kw. 2020 r. Zdaniem szefowej MPiT Jadwigi Emilewicz prosta spółka akcyjna to nowoczesne narzędzie dla innowacyjnej gospodarki.

Jak poinformowano w komunikacie MPiT, celem ustawy wprowadzającej prostą spółkę akcyjną jest wzmocnienie rozwoju start-upów w Polsce, zwiększenie ich konkurencyjności oraz zahamowanie "eksportowania" polskich pomysłów za granicę.

"Projektem noweli Kodeksu spółek handlowych, który zakłada nowy rodzaj spółki, niebawem powinien zająć się rząd" - napisano w komunikacie.

Według resortu, dzięki rozwiązaniom przygotowanym przez MPiT wraz z zespołem ekspertów, polscy innowacyjni przedsiębiorcy będą mogli łatwiej niż obecnie założyć spółkę i pozyskać kapitał potrzebny do rozwoju swojej działalności.

"Ustawa ta jest ostatnim rozwiązaniem z pakietu 100 zmian dla firm. Chcemy, by zaczęła obowiązywać w pierwszym kwartale 2020 r." - informuje MPiT.

Według cytowanej w komunikacie minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz, prosta spółka akcyjna to nowoczesne narzędzie dla innowacyjnej gospodarki. "To rozwiązanie zwłaszcza dla założycieli start-upów, którzy będą potrzebowali finansowania zewnętrznego" - zaznaczyła minister.

Odsłuchaj swoje aktualności >>  

Źródło: PAP

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Przejrzysta formuła publikacji pozwala na szybkie zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w poszczególnych u

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK