do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 08.11.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Od 2019 r. limity kosztowe dla opłat leasingowych

Od 1 stycznia 2019 r. zostaną wprowadzone limity zaliczania do kosztów podatkowych opłat leasingowych od samochodów osobowych o wartości przekraczającej 150 000 zł. Limitowane będą także wydatki związane z korzystaniem z samochodów osobowych.

Od 1 stycznia 2019 r. będą też limitowane koszty związane z korzystaniem z samochodów osobowych w celach mieszanych (tzn. używanych w działalności i poza nią). Podatnicy zaliczą do kosztów podatkowych tylko 75% poniesionych z tego tytułu wydatków. Będzie to dotyczyło wszystkich osobowych samochodów „firmowych”, również samochodów leasingowanych.

Ustawę uchwalił Sejm. Obecnie oczekuje ona na podpis Prezydenta i publikację w Dzienniku Ustaw.

PODSTAWA PRAWNA:

ustawa z 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw – oczekuje na podpis Prezydenta i publikację w Dzienniku Ustaw

Oprac. Ewa Sławińska

Odsłuchaj swoje aktualności >>  

Instrukcje księgowego. 71 praktycznych procedur z serwisem internetowym

Książka zawiera zestaw aktualnych i praktycznych instrukcji objaśniających wybrane procedury podatkowe, księgowe i kadrowe. Trudne i skomplikowane zagadnienia prawne i proceduralne przedstawiono w sposób prosty, zwięzły i przystępny przy użyciu zestawień, tabel, przewodników „krok po kroku”. W publikacji uwzględniono zmiany wprowadzone z początkiem 2019 r. w przepisach podatkowych, prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych, a także zmiany w VAT obowiązujące od 1 maja 2019 r.

Kup już za: 75.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK