do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 27.04.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Aktualizacja Krajowych Standardów Rachunkowości

Komitet Standardów Rachunkowości zaktualizował KSR nr 5 "Leasing, najem i dzierżawa", KSR nr 3 "Niezakończone usługi budowlane" oraz KSR nr 8 "Działalność deweloperska".

Komitet Standardów pracuje również nad projektem stanowiska w sprawie gruntów oddanych w użytkowanie wieczyste w jednostkach samorządu terytorialnego. Uwagi do projektu można zgłaszać do 15 czerwca 2018 r.

Ministerstwo Finansów ( www.mf.gov.pl ) poinformowało, że na posiedzeniu Komitetu Standardów Rachunkowości , które odbyło się 10 kwietnia 2018 r. :

  • podjęto uchwałę w sprawie przyjęcia aktualizacji KSR nr 5 "Leasing, najem i dzierżawa", KSR nr 3 "Niezakończone usługi budowlane" oraz KSR nr 8 "Działalność deweloperska"; zaktualizowane standardy zostaną skierowane do publikacji w Dzienniku Urzędowym Ministra Finansów,
  • podjęto uchwałę w sprawie przekazania do publicznej dyskusji projektu stanowiska Komitetu Standardów Rachunkowości w sprawie ujęcia, wyceny i prezentacji gruntów oddanych w użytkowanie wieczyste w sprawozdaniach finansowych jednostek samorządu terytorialnego, (ustalono termin na zgłaszanie uwag do 15 czerwca 2018 r.; tekst zostanie opublikowany na stronie internetowej Ministerstwa Finansów, jak również na stronach internetowych SKwP i PIBR).

 Oprac. Paweł Muż

Odsłuchaj swoje aktualności >>  

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/2018

Komplet informacji o zmianach przepisów z zakresu podatków, rachunkowości, prawa pracy, ubezpieczeń oraz prawa gospodarczego znowelizowanych na przełomie 2017/2018 r. W jednym miejscu zostały zebrane wszystkie informacje o nowelizacjach przepisów istotnych dla rozliczeń firmy.

Kup już za: 49.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK