do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 10.10.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nawet 6 mln zł dla firm wprowadzających innowacyjne produkty

MŚP oraz mikro firmy, które wprowadzają na rynek innowacyjne produkty lub usługi mogą wnioskować do Banku Gospodarstwa Krajowego o premię technologiczną do 6 mln zł - poinformował w bank. Pula dofinansowania to 350 mln zł.

Chodzi o tzw. premię technologiczną, która jest przeznaczana na spłatę części kredytu technologicznego zaciąganego w bankach komercyjnych - poinformował BGK w komunikacie.

Mogą ją uzyskać przedsiębiorstwa, które w wyniku wdrożenia innowacyjnej technologii wprowadzą na rynek nowe lub znacząco ulepszone (w stosunku do dotychczas wytwarzanych na terytorium RP) produkty, usługi lub procesy - czytamy.

"Jednym z kluczowych zadań BGK jest wspieranie rozwoju polskich firm. Kredyt na innowacje technologiczne cieszy się dużym zainteresowaniem sektora MŚP" - wskazano.

Według BGK w czterech dotychczasowych konkursach przedsiębiorcy złożyli ponad 1600 wniosków o dofinansowanie na ok. 5,3 mld zł. Umożliwiło to realizację projektów o wartości ok. 11,4 mld zł.

"To pokazuje jak istotną rolę odgrywają instrumenty finansowe, dzięki którym mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą skutecznie wdrażać nowoczesne technologie oraz konkurować najwyższą jakością towarów i usług" – podkreślił cytowany w komunikacie Przemysław Cieszyński z BGK.

Przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dofinansowanie z "Kredytu na innowacje technologiczne" za pośrednictwem generatora wniosków on-line.

"Podobnie jak w poprzednim naborze, konkurs jest prowadzony w rundach. Po każdym z etapów zewnętrzni eksperci branżowi będą oceniali złożone wnioski, bez konieczności czekania na zakończenie całego naboru" - wskazano. Jak dodano, wniosek można złożyć wyłącznie w jednej z rund.

Pierwsza z sześciu rund naboru ruszyła 8 października.

Odsłuchaj swoje aktualności >>

Źródło: PAP

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Przejrzysta formuła publikacji pozwala na szybkie zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w poszczególnych u

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK