do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 11.10.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Obowiązek podania stawki VAT w zgłoszeniu SENT

Minister Finansów wprowadził obowiązek podawania w zgłoszeniu SENT dodatkowych danych w postaci stawki podatku od towarów i usług w przypadku przewozu oleju (CN od 1507 do 1516 i 1517), z wyłączeniem margaryny oraz margaryny płynnej.

Rozwiązanie to ma zapewnić większą skuteczność procesu monitorowania przewozu tych towarów. Wskazanie zastosowanej stawki podatku od towarów i usług w momencie dokonania zgłoszenia przewozu będzie obowiązkiem podmiotu wysyłającego albo podmiotu odbierającego.

Rozporządzenie wprowadzające obowiązek podawania stawki VAT w zgłoszeniu przewozu oleju wejdzie w życie po upływie 2 miesięcy od dnia ogłoszenia, czyli 30 października 2018 r.

Rozporządzenie Ministra Finansów z 14 sierpnia 2018 r. w sprawie dodatkowych danych podlegających wskazaniu w zgłoszeniu przewozu towarów - Dz.U. z 2018 r. poz. 1663

Odsłuchaj swoje aktualności >>

Instrukcje księgowego. 71 praktycznych procedur z serwisem internetowym

Książka zawiera zestaw aktualnych i praktycznych instrukcji objaśniających wybrane procedury podatkowe, księgowe i kadrowe. Trudne i skomplikowane zagadnienia prawne i proceduralne przedstawiono w sposób prosty, zwięzły i przystępny przy użyciu zestawień, tabel, przewodników „krok po kroku”. W publikacji uwzględniono zmiany wprowadzone z początkiem 2019 r. w przepisach podatkowych, prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych, a także zmiany w VAT obowiązujące od 1 maja 2019 r.

Kup już za: 75.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK