do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 19.04.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Korzystne rozwiązania podatkowe dla dziedziczących firmy rodzinne

Centrum Informacyjne Sejmu dementuje doniesienia, które informowały, że projekt przywracający korzystne dla osób dziedziczących firmy po rodzicach rozwiązania podatkowe „utknął w Sejmie”.

I czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (druk nr 2291) zostało przeprowadzone na posiedzeniu plenarnym 12 kwietnia.

Projekt wprowadza zmiany w zakresie zasad dokonywania odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych nabytych w drodze darowizny lub spadku. Prawo, w przypadku spadków, przywraca zasadę obowiązującą przed 1 stycznia 2018 r., natomiast w zakresie darowizn - łagodzi regulację wprowadzoną ustawą z dnia 27 października 2017 r. poprzez umożliwienie kontynuacji amortyzacji tych składników majątku. Oznacza to, że obdarowany nie będzie określał na nowo wartości początkowej tych składników na dzień nabycia, ale przyjmie je w wartości określonej przez darczyńcę. Proponowana poprawka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom firm rodzinnych.

Zgodnie z decyzją Sejmu dokument trafił do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych. W przypadku przyjęcia przez Komisję sprawozdania, przeprowadzenie II czytania jest możliwe już na najbliższym 62. posiedzeniu Izby.

Odsłuchaj swoje aktualności >>  

Źródło: PAP

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/2018

Komplet informacji o zmianach przepisów z zakresu podatków, rachunkowości, prawa pracy, ubezpieczeń oraz prawa gospodarczego znowelizowanych na przełomie 2017/2018 r. W jednym miejscu zostały zebrane wszystkie informacje o nowelizacjach przepisów istotnych dla rozliczeń firmy.

Kup już za: 49.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK