do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 12.09.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Uwaga na jakość szkoleń z ochrony danych osobowych

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zwraca uwagę, by osoby zamierzające poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą ochrony danych osobowych, weryfikowały jakość szkoleń bądź kursów, w których zamierzają uczestniczyć, w tym upewniały się, kim są osoby je prowadzące.

W ostatnim czasie do Urzędu Ochrony Danych Osobowych dociera coraz więcej sygnałów świadczących o tym, że niektóre firmy, reklamując swoje szklenia bądź kursy, w sposób nieuprawniony powołują się na udział w nich przedstawicieli Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Bardzo często jest to jedynie chwyt reklamowy, mający na celu zwiększenie atrakcyjności oferty kierowanej do osób chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i skłonić je do wydania często niemałych sum.

Dlatego dr Edyta Bielak-Jomaa, Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych apeluje, by skrupulatnie sprawdzać doświadczenie firm realizujących tego typu komercyjne przedsięwzięcia i weryfikować, kto faktycznie prowadzi konkretne szkolenie bądź kurs, z którego zamierzamy skorzystać. Radzi, by pochopnie nie wydawać na nie pieniędzy, i wskazuje, że wysoka cena nie zawsze jest równoznaczna z wysoką jakością.

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej oferty warto sprawdzić, jaki jest zakres merytoryczny szkolenia bądź kursu oraz jakie są opinie na jego temat czy organizującej je firmy.

Urząd Ochrony Danych Osobowych, udzielając wsparcia organizatorom studiów podyplomowych, konferencji czy szkoleń, zwraca uwagę na ich poziom merytoryczny. Dodatkowo, decydując się na udzielenie patronatu, bierze pod uwagę m.in. to, na ile dane przedsięwzięcie ma charakter komercyjny.

Wiele informacji przydatnych do weryfikacji podmiotów współpracujących z Urzędem Ochrony Danych Osobowych znajduje się na stronie internetowej UODO, gdzie dostępne są m.in.:

  • lista szkół wyższych, z którymi zawarto porozumienia o współpracy,
  • na bieżąco aktualizowany wykaz wydarzeń, w których biorą udział eksperci UODO, a także
  • szczegółowe informacje dotyczące udzielania patronatów.

Źródło: Urząd Ochrony Danych Osobowych

Odsłuchaj swoje aktualności >>

RODO 2019. Plusy i minusy zmian od 4 maja

Publikacja zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych przez ustawę z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Przejrzysta formuła publikacji pozwala na szybkie zapoznanie się ze zmianami wprowadzonymi w poszczególnych u

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK