do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 29.03.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Sporządzenie sprawozdania finansowego za 2017 r. do końca marca

Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych zobowiązani do sporządzenia sprawozdań finansowych przekazują je do urzędu skarbowego. Przy tym sprawozdania za 2017 r. są ostatnimi sprawozdaniami składanymi do organów podatkowych na dotychczasowych zasadach.

Do końca marca 2018 r. podatnicy CIT, których rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, mają obowiązek sporządzić roczne sprawozdanie finansowe za 2017 r. Z kolei przekazanie tego sprawozdania do urzędu skarbowego powinno nastąpić w terminie 10 dni od dnia jego zatwierdzenia. Na zatwierdzenie rocznego sprawozdania finansowego za 2017 r. podatnicy CIT mają czas do 30 czerwca 2017 r. Zatem najpóźniej zatwierdzone sprawozdania finansowe powinny trafić do organów podatkowych do 10 lipca 2018 r.

Przy tym przypominamy, że fiskus powinien otrzymać sprawozdania wraz ze sprawozdaniem z ich badania (o ile podlegają one obowiązkowi ich badania). Od dnia zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego biegnie także termin do złożenia sprawozdania finansowego wraz z odpisem uchwały o zatwierdzeniu we właściwym rejestrze, czyli w przypadku spółek handlowych w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego (dalej KRS). W tym wypadku termin wynosi 15 dni od dnia zatwierdzenia sprawozdania. Nieskładający sprawozdania finansowego kierownik jednostki może odpowiadać zatem zarówno: za niezłożenie sprawozdania do sądu rejestrowego, jak i za nieprzekazanie go do właściwego urzędu skarbowego.

Czytaj więcej w artykule: "W jakiej formie składać sprawozdania finansowe za 2017 r." >>

Odsłuchaj swoje aktualności >>  

Nowa ustawa o ochronie danych osobowych z uzasadnieniem rządowym

Jest to pierwsza na rynku publikacja zawierająca ostateczny tekst ustawy z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych wraz z uzasadnieniem rządowym. Ustawa weszła w życie 25 maja 2018 r. i wdraża do polskiego prawa przepisy unijnego rozporządzenia RODO.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK