do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 08.02.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Obowiązek złożenia oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych

Do 3 kwietnia 2018 r. podatnicy CIT, których rok podatkowy odpowiada kalendarzowemu, mają obowiązek złożenia oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji cen transferowych. Obowiązek ten realizowany będzie w tym roku po raz pierwszy.

Na podstawie wprowadzonych od 1 stycznia 2017 r. przepisów podatnicy podatku dochodowego zobligowani do sporządzenia dokumentacji lokalnej transakcji lub innych zdarzeń są zobowiązani składać urzędom skarbowym oświadczenie o sporządzeniu dokumentacji podatkowej do dnia upływu terminu określonego dla złożenia rocznego zeznania podatkowego. Obowiązek ten spoczywa zarówno na podatnikach CIT (zob. art. 9a ust. 7 updop), jak i podatnikach PIT (art. 25a ust. 7 updof).

Przypomnijmy, że w przypadku podatników:

  • CIT  termin złożenia zeznania rocznego, a więc również oświadczenia upływa do końca trzeciego miesiąca następnego roku podatkowego (dla oświadczeń i zeznań za 2017 r. składanych przez podatników CIT mających rok podatkowy odpowiadający kalendarzowemu termin upływa 3 kwietnia 2018 r., bo 31 marca przypada w sobotę, a 2 kwietnia to poniedziałek wielkanocny);
  • PIT termin złożenia zeznania rocznego, a więc także oświadczenia upływa do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym.

Ustawodawca nie określił ani formy złożenia oświadczenia, ani jego wzoru. Tym samym wystarczy tu zwykła forma pisemna.

Oprac. Sławomir Biliński

Odsłuchaj swoje aktualności >>  

Nowa ustawa o ochronie danych osobowych z uzasadnieniem rządowym

Jest to pierwsza na rynku publikacja zawierająca ostateczny tekst ustawy z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych wraz z uzasadnieniem rządowym. Ustawa weszła w życie 25 maja 2018 r. i wdraża do polskiego prawa przepisy unijnego rozporządzenia RODO.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK