do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 11.01.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

W jakiej wysokości zwrot akcyzy w 2018 r.

W 2018 r. stawka zwrotu akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego wykorzystywanego w produkcji rolnej pozostaje nadal na tym samym poziomie, tj. w wysokości 1,00 zł na 1 litr oleju. Wnioski o zwrot akcyzy za okres sierpień 2017 r. – styczeń 2018 r. będzie można składać w lutym 2018 r.

Zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego kupionego na potrzeby prowadzonej produkcji rolnej należy się podatnikom - producentom rolnym, którzy zużywają olej napędowy oznaczony kodem CN od 2710 19 41 do 2710 19 49 oraz kodem CN 3824 90 91.

Zwrot akcyzy zawartej w cenie oleju napędowego producent rolny (osoba będąca posiadaczem gospodarstwa rolnego) ustala jako iloczyn ilości kupionego oleju napędowego, wynikającej z faktur VAT, i stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego obowiązującej w dniu złożenia wniosku o zwrot podatku. Kwota zwrotu nie może przekroczyć rocznego limitu, który ustala się jako iloczyn stawki zwrotu podatku na 1 litr oleju napędowego, liczby 86 oraz powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego, określonej w ewidencji gruntów i budynków według stanu na 1 lutego danego roku.

Podstawą ubiegania się o zwrot jest, tak jak dotychczas, wniosek. Producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot w lutym 2018 r. (za okres sierpień 2017 r. - styczeń 2018 r.) i w sierpniu (za okres luty - lipiec 2018 r.). Wnioski składamy do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego.

Czytaj więcej w artykule: "W jakiej wysokości będzie przysługiwał producentom rolnym zwrot akcyzy w 2018 r." >>

Odsłuchaj swoje aktualności >>

Instrukcje księgowego. 65 praktycznych procedur z serwisem internetowym

Książka zawiera zestaw aktualnych i praktycznych instrukcji objaśniających wybrane procedury podatkowe, księgowe i kadrowe. Trudne i skomplikowane zagadnienia prawne i proceduralne przedstawiono w sposób prosty, zwięzły i przystępny przy użyciu zestawień, tabel, przewodników „krok po kroku”.

Kup już za: 83.20 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK