do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 10.01.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Od kiedy Rejestr Należności Publicznoprawnych

Nowelizacja przesuwająca – na wniosek resortu finansów - o pół roku termin utworzenia Rejestru Należności Publicznoprawnych cały czas czeka na wejście w życie. Obowiązują więc nadal zapisy tzw. pakietu wierzycielskiego, który przewiduje powstanie rejestru 1 stycznia br.

Uchwalonej w grudniu ub.r. nowelizacji, przesuwającej o pół roku powstanie rejestru, nie ma na publikowanej przez Kancelarię Prezydenta RP liście ustaw podpisanych przez prezydenta.

Zastępca dyrektora generalnego Pracodawców RP Arkadiusz Pączka RP stwierdził, że utworzenie rejestru jest istotne dla przedsiębiorstw i było pozytywnie oceniane przez biznes, niemniej firmy zdążyły się przyzwyczaić, że rejestr ten powstanie dopiero 1 lipca 2018 r.

– Na pewno z punktu widzenia stabilności prawa i legislacji do takiej sytuacji nie powinno dojść. Nowelizacja powinna być opublikowana co najmniej z kilkudniowym wyprzedzeniem, a nie po czasie – zaznaczył Pączka.

Z punktu widzenia przedsiębiorstw na początku roku jest wiele ważniejszych zmian, niż utworzenie Rejestru Należności Publicznoprawnych, na przykład wynikających z nowych przepisów podatkowych, czy składkowych – zauważył Arkadiusz Pączka, dyrektor Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców RP. Jego zdaniem nowelizacja przesuwająca utworzenie rejestru zapewne wkrótce zostanie opublikowana i zacznie obowiązywać.

Źródło: Pracodawcy RP

Odsłuchaj swoje aktualności >>

RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach


Publikacja pozwoli zapoznać się oraz jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności. Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja zawiera: tabelaryczne zestawienie, wyjaśnienia i komentarze ekspertów.

Kup już za: 99.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK