do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 10.01.2018
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Obowiązkowy terminal nie dla małych firm?

ZRP nie popiera zmian zaproponowanych w projekcie ustawy o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz niektórych innych ustaw. Z punktu widzenia małych zakładów usługowych zmiany te mogą okazać się kontrowersyjne.

Związek popiera pomysł dokonywania zapłaty podatków za pomocą instrumentów płatniczych, ale obawy budzi zapis zmieniający ustawę o usługach płatniczych, w ten sposób, że przedsiębiorca przyjmujący zapłatę w lokalu przedsiębiorstwa musi zapewnić możliwość dokonywania zapłaty przy użyciu elektronicznych instrumentów płatniczych. Wykaz działalności, których ten obowiązek będzie dotyczył, określany przez Ministra Gospodarki, na chwilę obecną nie jest jeszcze znany. ZRP sądzi jednak, że będą to wszystkie firmy usługowe zobowiązane do instalacji kas fiskalnych.

Związek Rzemiosła Polskiego uważa, że w przypadku bardzo małych firm usługowych obowiązek instalacji terminali płatniczych nie ma uzasadnienia. Instalacja i utrzymanie terminalu płatniczego w przypadku małych firm usługowych, z siedzibami poza większymi aglomeracjami będzie generowała koszty, które nie zostaną zrekompensowane zwiększonymi przychodami firm. Zdaniem związku decyzję o potrzebie zainstalowania terminalu należy pozostawić przedsiębiorcy. 

Źródło: Związek Rzemiosła Polskiego

Odsłuchaj swoje aktualności >>    

Nowa ustawa o ochronie danych osobowych z uzasadnieniem rządowym

Jest to pierwsza na rynku publikacja zawierająca ostateczny tekst ustawy z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych wraz z uzasadnieniem rządowym. Ustawa weszła w życie 25 maja 2018 r. i wdraża do polskiego prawa przepisy unijnego rozporządzenia RODO.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK