do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 28.12.2017
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Pracodawca już nie rozliczy rocznego PIT

W związku z wycofaniem druków PIT-12 i PIT-40 pracodawca nie będzie mógł dokonać rozliczenia rocznego za swoich pracowników.

Pracownik może samodzielnie rozliczyć się z osiągniętego w 2017 r. dochodu albo zwrócić się do urzędu skarbowego o sporządzenie zeznania podatkowego za ten rok. Począwszy od dochodów wypłaconych/postawionych do dyspozycji pracowników od 1 stycznia 2017 r. został bowiem uchylony obowiązek ich rozliczenia przez pracodawcę na formularzu PIT-40 (według oświadczenia PIT-12).

Podatnicy uzyskujący w 2017 r. dochody m.in. z tytułu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy mogą złożyć, w terminie do 16 kwietnia 2018 r. (15 kwietnia przypada w niedzielę, a zatem termin złożenia wniosku ulega przesunięciu na najbliższy dzień roboczy) urzędowi skarbowemu wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego. We wniosku wskazują adres poczty elektronicznej, na który ma być wysłana informacja o sporządzeniu zeznania przez urząd. Ponieważ urząd udostępnia zeznanie na portalu podatkowym, czynności akceptacji lub odrzucenia zeznania podatnik również dokonuje na tym portalu.

Czytaj więcej w artykule: " Obowiązki pracodawcy na przełomie roku - o czym trzeba pamiętać" >>

Odsłuchaj swoje aktualności >>

PODATKI 2019 – komplet

Jedyny aktualny na rynku komplet zawierający wszystkie zmiany w przepisach w 2019 r., Komplet składa się z dziewięciu publikacji prezentujących całościową informację prawną na temat podatków w 2019 r., rozliczenia PIT za 2018 r. oraz umów zlecenia i innych umów cywilnoprawnych. Wysyłka publikacji zgodnie z harmonogramem wydawniczym.

Kup już za: 259.10 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK