do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 23.11.2017
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Aktualizacja KSR Nr 1

Komitet Standardów Rachunkowości dokonał aktualizacji Krajowego Standardu Rachunkowości Nr 1 „Rachunek przepływów pieniężnych”. Zaktualizowana wersja KSR 1 nie wnosi istotnych merytorycznych zmian.

Jedyna merytoryczna zmiana dotyczy dostosowania treści Standardu do zmian dokonanych wcześniej w ustawie o rachunkowości – wprowadzających uproszczenia w zakresie sprawozdawczości jednostek mikro i małych.

Większość dokonanych przez Komitet Standardów Rachunkowości zmian ma charakter techniczny. Dotyczą one zastosowania innego podział tekstu standardu oraz zaktualizowania podstaw prawnych takich jak ustawa o rachunkowości oraz rozporządzenie o konsolidacji. Jedyna merytoryczna zmiana wynika ze zmian ustawy o rachunkowości. W ustawie o rachunkowości wprowadzone bowiem zostało uproszczenie zwalniające mikro i małe podmioty z obowiązku sporządzania rachunku przepływów pieniężnych. Po zmianach, obowiązek ten obejmuje wszystkie jednostki podlegające obowiązkowi badania przez biegłego rewidenta, z wyjątkiem jednostek mikro i małych. Uproszczenie to zostało uwzględnione w treści standardu.

Zaktualizowany Standard wszedł w życie 6 listopada 2017 r., (tj. w dniu ogłoszenia w Dzienniku Ministra Rozwoju i Finansów - Dz. Urz. z 2017 r. poz. 216). Ma on zastosowanie po raz pierwszy do sprawozdań finansowych sporządzonych za rok obrotowy rozpoczynający się od 1 stycznia 2017 r.

Czytaj więcej w artykule: "Rachunek przepływów pieniężnych - aktualizacja krajowego standardu rachunkowości" >>

Odsłuchaj swoje aktualności >>

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/2018

Komplet informacji o zmianach przepisów z zakresu podatków, rachunkowości, prawa pracy, ubezpieczeń oraz prawa gospodarczego znowelizowanych na przełomie 2017/2018 r. W jednym miejscu zostały zebrane wszystkie informacje o nowelizacjach przepisów istotnych dla rozliczeń firmy.

Kup już za: 25.80 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK