do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 16.11.2017
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Zawieszanie działalności gospodarczej bardziej elastyczne

Rada Ministrów przyjęła pakiet Konstytucji Biznesu, na którą składa się 5 ustaw. Filarem będzie ustawa Prawo przedsiębiorców, która zastąpi obowiązującą ustawę o swobodzie działalności gospodarczej. Nowe regulacje wprowadzają szereg ułatwień dla przedsiębiorców, m.in. w zawieszaniu działalności gospodarczej i mają odmienić rzeczywistość gospodarczą.

Zawiesić działalność będzie mógł też przedsiębiorca, który zatrudnia pracownika przebywającego na urlopie macierzyńskim czy wychowawczym (obecnie wymogiem jest niezatrudnianie żadnych pracowników).

Zniesione zostanie też ograniczenie okresu zawieszenia działalności gospodarczej przez osoby fizyczne do 24 miesięcy – będzie można zawiesić działanie firmy również na dłuższy okres lub na czas nieokreślony.

Po upływie terminu zawieszenia – jeśli przedsiębiorca zapomni złożyć wniosek o odwieszenie – nie zostanie wykreślony z rejestru (jak obecnie), ale odwieszony automatycznie.

Zmiany mają wejść w życie 1 marca 2018 r.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Odsłuchaj swoje aktualności >>

RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach

Publikacja pozwoli zapoznać się oraz jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności. Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja zawiera: tabelaryczne zestawienie, wyjaśnienia i komentarze ekspertów.

Kup już za: 99.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK