do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 14.11.2017
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Korekta JPK_VAT od 2018 r.

Od rozliczenia za styczeń każda korekta JPK_VAT będzie kolejno numerowana. Jeśli będziemy składać korektę deklaracji VAT-7, to zazwyczaj będziemy musieli przekazać również korektę JPK_VAT.

Nie będzie takiego obowiązku, gdy korekta deklaracji dotyczy pozycji, które nie są wykazywane w JPK_VAT. Dlatego nie ma obowiązku złożenia korekty JPK_VAT, gdy w deklaracji korygowana jest np. tylko kwota do zwrotu lub kwota do wpłaty.

Może natomiast istnieć obowiązek korekty JPK_VAT, mimo braku obowiązku korekty deklaracji. Tak będzie w przypadku błędów w danych kontrahenta.

W przypadku pomyłki w adresie czy nazwie kontrahenta nie trzeba składać korekty JPK_VAT, gdy jest możliwa jego identyfikacja. Natomiast w razie pomyłki w numerze NIP korekta jest konieczna. Dlatego po otrzymaniu noty korygującej NIP zawsze należy wysłać korektę JPK_VAT.

Czytaj więcej w artykule: "Nowe obowiązki dla podatników VAT w 2018 r. - elektroniczna ewidencja i deklaracje, JPK_VAT" >>

Pakiet żółtych książek - Podatki 2018

Najbardziej aktualny na rynku i najlepszy pakiet publikacji z serii podatki Vat dostępny w wersji Standard oraz Premium. Na pakiet składa się siedem publikacji prezentujących całościową informację prawną na temat podatków w 2018 r., rozliczenia PIT za 2017 r. oraz umów zlecenia i innych umów cywilnoprawnych.

Kup już za: 169.00 zł