do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 16.10.2017
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowe obowiązki podatników użytkujących kasy rejestrujące

Podatnik, który ewidencjonuje obrót na kasie rejestrującej, ma liczne obowiązki. Musi m.in. zgłaszać kasę do obowiązkowych przeglądów nie rzadziej niż co dwa lata. Po zmianie przepisów nie wystarczy, że podatnik zgłosi kasę do przeglądu. W tym terminie będzie musiał być przeprowadzony przegląd, aby podatnik nie utracił prawa do ulgi.

Projekt nowelizacji ustawy o VAT przewiduje również nowe obowiązki, co jest związane w wprowadzeniem kas elektronicznych. Podatnik użytkujący taką kasę oprócz standardowych obowiązków będzie musiał:

  • zapewnić połączenie kasy rejestrującej z Centralnym Repozytorium Kas za pośrednictwem Internetu, umożliwiające przesyłanie informacji z kasy,
  • przesyłać informacje z kasy rejestrującej do Centralnego Repozytorium Kas.

Kasom elektronicznym nie będzie nadawany przez urząd skarbowy numer ewidencyjny, który obecnie jest nanoszony na obudowę kasy. Ponadto w przypadku tych kas nie trzeba będzie drukować kopi dokumentów fiskalnych emitowanych przez kasę.

Zmiana przepisów ustawy zapewne spowoduje zmianę przepisów wykonawczych dotyczących rozporządzeń w sprawie kas. Dlatego na razie trudno powiedzieć, jakie będą wszystkie obowiązki, gdyż część z nich uregulują rozporządzenia.

Według pierwotnego projektu ustawa ma wejść w życie 14 dni od dnia publikacji w Dzienniku Ustaw.

Czytaj więcej w artykule: "Kasy rejestrujące - rewolucyjne zmiany dla podatników" >>

Kodeks podatnika

Na tom składa się pięć części prezentujących całościową informację prawną na temat podatków w 2018 r. oraz rozliczenia PIT za 2017 r. Wszystkie uchwalone w 2017 r. zmiany w przepisach podatkowych, które weszły w życie z początkiem 2018 r. Najbardziej aktualny na rynku i najlepszy pakiet publikacji.

Kup już za: 199.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK