do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 07.09.2017
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Dwie wolne niedziele dla pracowników handlu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ma nową propozycję dotyczącą ograniczenia handlu w niedziele. Początkowo zakaz obowiązywałby przez dwie niedziele w miesiącu, potem w trzy. Konfederacja Lewiatan proponuje natomiast, aby zagwarantować pracownikom handlu, obligatoryjnie dwie wolne niedziele w miesiącu - czyli dwukrotnie więcej niż obecnie - dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu pracy.

Przedstawiciele branży handlowej podtrzymują wspólne stanowisko w sprawie zakazu handlu w niedziele wypracowane kilka tygodni temu. Wówczas zaproponowali trwałe rozwiązanie, chroniące zarówno pracowników, konsumentów, jak i polski handel, polegające na przyznaniu pracownikom handlu dwóch wolnych niedziel w miesiącu. Byłoby to możliwe dzięki odpowiedniej nowelizacji Kodeksu pracy.

Już teraz 90% pracowników w handlu sieciowym i sieciach kupieckich zatrudnionych jest na podstawie umowy o pracę - stąd najlepszym gwarantem ich czasu wolnego będzie modyfikacja Kodeksu pracy.

- To jedyne rozwiązanie zabezpieczające wszystkie strony - zarówno pracowników, konsumentów, jak i przedsiębiorców - mówi Krzysztof Kajda, dyrektor departamentu prawnego Konfederacji Lewiatan.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz

Publikacja jest praktycznym komentarzem do ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Zawiera szczegółowe objaśnienia do każdego przepisu tej ustawy poparte przykładami, wzorami dokumentów, stanowiskami urzędowymi i orzecznictwem sądowym.

Kup już za: 34.50 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK