do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 22.08.2017
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Połączenie budynków może stanowić ulepszenie środka trwałego

Techniczne połączenie budynków nie musi oznaczać, że doszło do powstania nowego środka trwałego. Inwestycja, w wyniku której oddzielne budynki zostaną połączone, może zostać uznana za ulepszenie uznał NSA w wyroku z 22 czerwca 2017 r., sygn. akt II FSK 1544/15.

Wyrok NSA jest korzystny dla podatnika. NSA słusznie uznał, że w przypadku rozstrzyganym wyrokiem możemy mieć do czynienia z ulepszeniem budynków. W pojęciu ulepszenia mieściłaby się bowiem także przebudowa/rozbudowa dwóch budynków i ich funkcjonalne połączenie. Sam fakt połączenia budynków korytarzami i oficyną nie oznacza to natomiast wytworzenia nowego środka trwałego, ponieważ połączone budynki nie zostały wyburzone, istnieją nadal.

Dla podatnika to, że efektem inwestycji jest uznanie połączonych budynków za ich ulepszenie, oznacza, że będzie mógł zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną. Pozwoli mu to szybciej zamortyzować inwestycję i w efekcie wykazać wyższe koszty podatkowe w postaci odpisów amortyzacyjnych.

Czytaj więcej w artykule: "Kiedy połączenie budynków stanowi ulepszenie środka trwałego - wyrok NSA" >>

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz

Publikacja jest praktycznym komentarzem do ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Zawiera szczegółowe objaśnienia do każdego przepisu tej ustawy poparte przykładami, wzorami dokumentów, stanowiskami urzędowymi i orzecznictwem sądowym.

Kup już za: 34.50 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK