do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 17.08.2017
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Paragon fiskalny, a nie kelnerski

Ministerstwo Finansów przypomina o zasadach wydawania paragonów fiskalnych w branży gastronomicznej oraz obowiązkach spoczywających na przedsiębiorcy i jego pracownikach.

Resort przestrzegał przed konsekwencjami, które grożą za niestosowanie się do przepisów prawa i zapowiadał kontrole prawidłowości fiskalizacji obrotu w gastronomii.

Kontrole takie zostały rzeczywiście przeprowadzone. Ich efektem, w ciągu zaledwie jednego dnia w centrum Warszawy, było wymierzenie grzywien o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Dlatego MF ponownie zwraca uwagę na to, że szczególnie naganne, zwłaszcza w stosunku do młodych osób, które rozpoczynają pracę, są przykłady nieuczciwości ze strony ich pracodawców. Polegają one na praktykowaniu i nakłanianiu do czynów karalnych, jakimi są nieewidencjonowanie obrotu na kasie fiskalnej i wydawanie tzw. rachunków czy paragonów kelnerskich zamiast paragonów fiskalnych.

Resort przestrzega, że kontrole będą kontynuowane, szczególnie w ośrodkach, w których latem skupia się życie turystyczne.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Czytaj także:

"MF: usługi gastronomiczne z paragonem fiskalnym" >>

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz

Publikacja jest praktycznym komentarzem do ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Zawiera szczegółowe objaśnienia do każdego przepisu tej ustawy poparte przykładami, wzorami dokumentów, stanowiskami urzędowymi i orzecznictwem sądowym.

Kup już za: 34.50 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK