do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.08.2017
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Przedsiębiorcy dostaną szybciej zwrot podatku

Fiskus odda VAT w ciągu 25 dni bez sprawdzania, czy się firmie należy. Na specjalne konto. – Ważne, żeby nowe przepisy, oprócz zapobiegania wyłudzeniom VAT, nie utrudniały prowadzenia biznesu w stopniu, który wpływałby na rozwój przedsiębiorstw – ocenia ekspert Pracodawców RP Mariusz Korzeb.

– Wydaje się, że w projekcie jest jeszcze przestrzeń na uwzględnienie zmian, które ograniczyłyby wpływ podzielonej płatności na płynność finansową firm. Przydałoby się m.in. przyjęcie szybszego terminu uwolnienia środków z rachunku VAT dla przedsiębiorców, którzy złożą zabezpieczenie, np. w postaci gwarancji bankowej. Przedsiębiorcy doceniliby również przeprowadzenie przez resort finansów symulacji wpływu podzielonej płatności na poszczególne branże. Można by wtedy zawczasu dokonać ewentualnych korekt niektórych zapisów projektu – dodaje Korzeb.

Źródło: Pracodawcy RP

Czytaj także:

"Zwrot nadpłaconego VAT w 25 dni" >>

Pakiet żółtych książek - Podatki 2018

Wszystkie uchwalone w 2017 r. zmiany w przepisach podatkowych, które wejdą w życie z początkiem 2018 r. Najbardziej aktualny na rynku i najlepszy pakiet publikacji z serii podatki Vat dostępny w wersji Standard oraz Premium. Na pakiet składa się siedem publikacji prezentujących całościową informację prawną na temat podatków w 2018 r., rozliczenia PIT za 2017 r. oraz umów zlecenia i innych umów cywilnoprawnych.

Kup już za: 169.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK