do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.08.2017
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Przedsiębiorcy dostaną szybciej zwrot podatku

Fiskus odda VAT w ciągu 25 dni bez sprawdzania, czy się firmie należy. Na specjalne konto. – Ważne, żeby nowe przepisy, oprócz zapobiegania wyłudzeniom VAT, nie utrudniały prowadzenia biznesu w stopniu, który wpływałby na rozwój przedsiębiorstw – ocenia ekspert Pracodawców RP Mariusz Korzeb.

– Wydaje się, że w projekcie jest jeszcze przestrzeń na uwzględnienie zmian, które ograniczyłyby wpływ podzielonej płatności na płynność finansową firm. Przydałoby się m.in. przyjęcie szybszego terminu uwolnienia środków z rachunku VAT dla przedsiębiorców, którzy złożą zabezpieczenie, np. w postaci gwarancji bankowej. Przedsiębiorcy doceniliby również przeprowadzenie przez resort finansów symulacji wpływu podzielonej płatności na poszczególne branże. Można by wtedy zawczasu dokonać ewentualnych korekt niektórych zapisów projektu – dodaje Korzeb.

Źródło: Pracodawcy RP

Czytaj także:

"Zwrot nadpłaconego VAT w 25 dni" >>

RODO. Ochrona danych osobowych. Przewodnik po zmianach

Publikacja pozwoli zapoznać się oraz jak najszybciej wdrożyć nową regulację w swojej działalności. Zmiany przepisów zostały przedstawione w unikalnej, tabelarycznej formule. Publikacja zawiera: tabelaryczne zestawienie, wyjaśnienia i komentarze ekspertów.

Kup już za: 99.00 zł