do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 13.07.2017
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Podatek galeryjny zamiast handlowego?

Podatek handlowy został niedawno ostatecznie pogrzebany przez Komisje Europejską, ale resort finansów nie rezygnuje z opodatkowania handlu. Najnowszy pomysł to minimalny podatek od powierzchni handlowej i biurowej, uzależniony od wartości nieruchomości. Przedstawiciele biznesu i doradcy podatkowi są dość mocno sceptyczni.

Krytycznie na temat nowego podatku wypowiada się Łukasz Czucharski, ekspert podatkowy Pracodawców RP. Jak wskazuje, rząd powinien najpierw dopracować już wprowadzone w życie regulacje służące walce z agresywną optymalizacją podatkową, zamiast wprowadzać nowe.

– Należy zwrócić uwagę, iż na przestrzeni kilkunastu miesięcy rząd wprowadził szereg rozwiązań, które mają zapobiegać ukrywaniu dochodów bądź uciekaniu z nimi do innych państw  –  wskazuje Czucharski. – Jeżeli te rozwiązania nie są wystarczająco skuteczne, to w naszej ocenie należy je dopracować, zamiast nakładać na przedsiębiorców dodatkowe obciążenia  – stwierdza.

– Trzeba także zasygnalizować, iż ze słów przedstawicieli Ministerstwa Finansów wynika, że resort nie rezygnuje z planów wprowadzenia podatku handlowego  – zauważa ekspert. – Jeśli te zapowiedzi się potwierdzą, to wkrótce okaże się, że na branżę handlową nałożone zostaną dwie zupełnie nowe daniny, co będzie nadmiernym obciążeniem w porównaniu do pozostałych sektorów gospodarki – ocenia ekspert Pracodawców RP.

Źródło: Pracodawcy RP

PIP i ZUS Kontrole u Pracodawcy - wzory pism z komentarzem (książka)

Publikacja zawiera omówienie praw i obowiązków, jakie mają pracodawcy w przypadku kontroli Państwowej Inspekcji Pracy i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w zakładzie pracy. Szczególną wartością książki są wzory dokumentów dotyczące korespondencji pracodawcy z PIP i ZUS, jaka jest prowadzona w przypadku kontroli firmy przez te organy.

Kup już za: 89.60 zł