do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 25.06.2015
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Firmom będzie łatwiej

Ministerstwo gospodarki podejmuje działania, które mają na celu poprawę warunków prowadzenia działalności gospodarczej. Służyć temu ma rządowy Program Lepsze Regulacje 2015, powstanie Centrów Arbitrażu i Mediacji czy rozwój publicznych konsultacji.

Zdaniem wicepremiera Janusza Piechocińskiego zmiana postaw, wzrost jakości procesu legislacyjnego, a także upowszechnianie dobrych praktyk mają ważny wpływ na prowadzenie biznesu w Polsce. Wszystkie nasze działania, jak ustawy deregulacyjne, prawo działalności gospodarczej, usprawnienie  systemu wymiany informacji gospodarczych, dążą do wzmocnienia otoczenia prawnego biznesu – dodał.

Jednym z celów programu Lepsze Regulacje 2015 jest zwiększenie roli oceny skutków regulacji i konsultacji publicznych w procesie tworzenia prawa. Program ma doprowadzić do ograniczenia nadprodukcji ustaw i częstotliwości zmian legislacyjnych oraz wynikających z tych zjawisk, kosztów dla przedsiębiorców. Efektem jego realizacji ma być wzrost jakości tworzonych przepisów.

Według ministra także wprowadzenie tzw. zasady „dwóch terminów" wprowadzania regulacji prawnych ułatwi przedsiębiorcom działalność. W myśl zasady przepisy określające warunki wykonywania działalności gospodarczej powinny wchodzić w życie tylko dwa razy w roku. 

Źródło: Ministerstwo Gospodarki/ZRP

Czytaj także:

"Firmy chętniej będą korzystać z mediacji" »

VAT 2019. Komentarz do zmian od 1 września 2019 r. + VAT 2019. Komentarz. Aktualne zmiany w VAT

Komplet książek zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług.
Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 stycznia i 1 maja 2019 r., a także te, które wejdą w życie 1 września 2019 r. i listopada 2019 r. Omawia również zmiany które wejdą w życie w styczniu i kwietniu 2020 r.
Szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych. Są w niej praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT.

Kup już za: 228.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK