do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.12.2014
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowe zasady uzyskania uprawnień biegłego rewidenta

Od 1 stycznia 2015 r. zmianie ulegnie forma egzaminu dyplomowego na biegłego rewidenta. Egzamin będzie się składał z części pisemnej - trwającej nie dłużej niż 180 minut - a także części ustnej, trwającej nie dłużej niż 30 minut.

Obecnie egzamin jest przeprowadzany wyłącznie w formie ustnej i trwa 30 minut.

Kandydat na biegłego rewidenta będzie miał prawo - bez względu na uzyskany wynik - do odwołania się od wyniku egzaminu, egzaminu dyplomowego oraz egzaminu z prawa gospodarczego, a także do wglądu do pracy egzaminacyjnej.

Ponadto, w wyniku częściowej deregulacji zawodu biegłego rewidenta, wprowadzono uproszczenia w procedurze kwalifikacyjnej dotyczącej uzyskiwania uprawnień do wykonywania tego zawodu, polegające na zaliczeniu poszczególnych egzaminów na podstawie ukończonych studiów, kwalifikacji uzyskanych w innym państwie UE oraz posiadania uprawnień inspektora kontroli skarbowej lub doradcy podatkowego. (Szczegóły w Biuletynie Głównego Księgowego »).

Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministra Finansów z 13 listopada 2014 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego na biegłych rewidentów (Dz.U. z 2014 r. poz. 1611).

Czytaj także:

"Jak skutecznie współpracować z biegłym rewidentem" »

"Jak często należy zmieniać biegłego rewidenta badającego roczne sprawozdania finansowe" »

CIT 2020. Komentarz

Publikacja zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uwzględnia wszystkie zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2020 r., a także zmiany wprowadzone z dniem 31 marca i 18 kwietnia 2020 r. w ramach tarczy antykryzysowej łagodzącej skutki epidemii COVID-19 oraz zmiany wchodzące w życie 1 lipca 2020 r.

Kup już za: 199.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK