17.01.2017 Kadry i płace

Jak liczyć umowy na czas określony, jeżeli pracownik był zatrudniony przed zmianą przepisów przypadającą od 22 lutego 2016 r.

Pracownik był zatrudniony od 1 sierpnia do 30 października 1997 r. na podstawie umowy o pracę na czas określony. Następnie pracował u nas od 31 października 1997 r. do 31 maja 2014 r. na umowę na czas nieokreślony. Ponownie zatrudniliśmy go od 1 stycznia 2015 r. do 31 grudnia 2016 r. na umowę na czas określony. Ile umów na czas określony możemy podpisać jeszcze z tym pracownikiem i na jaki maksymalnie czas?

PROBLEM

RADA

Mogą Państwo podpisać z pracownikiem jeszcze dwie umowy o pracę na czas określony. Jednak dopuszczalne jest ich zawarcie na okres nie dłuższy niż do 21 listopada 2018 r. (czyli łącznie na okres 1 roku 10 miesięcy i 21 dni), kiedy to minie 33-miesięczny okres zatrudnienia, po upływie którego umowa przekształciłaby się w umowę o pracę na czas nieokreślony. Umowy o pracę (terminowe i bezterminowe) zakończone przed 22 lutego 2016 r. nie są wliczane do limitu umów na czas określony, natomiast będą uwzględniane przy ustalaniu stażu pracy u Państwa, od którego uzależniona jest długość okresu wypowiedzenia.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne